Opolski Park Sportu - otwarcie hali i boisk już w maju [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2021-04-26 15:00 MarcinM

Jeszcze tylko kilka poprawek, sprzęt i będzie można korzystać z Opolskiego Parku Sportu. Hala i boiska oraz pumptrack kosztowały 38 milionów złotych. Będzie można z nich korzystać już w maju. Ale otwarcie będzie podzielone na dwa etapy.

Opolski park sportu ruszy już w maju. Zostały tylko ostatnie szlify w budynku i na boiskach. i właśnie z boisk na zewnątrz będzie można korzystać w przyszłym miesiącu.MOSiR otworzy też pumptrack.

POSŁUCHAJ - Przemysław Zych, wiceprezydent Opola o planie na otwarcie Parku Sportu

Niektóre sale w Parku Sportu stoją jeszcze puste. Do połowy maja ma tam już stać sprzęt. Tak jest między innymi w sali kardio - będzie można korzystać tam z bieżni, rowerków czy orbitreków. Potrzebna jest też specjalna nawierzchnia dla betonowego boiska. Zimą będzie tam lodowisko, wiosną zamieni się ono w boisko do hokeja na rolkach. Są tam też kosze do koszykówki.

Budowa Parku Sportu na Oleskiej pochłonęła około 38 milionów złotych, 8 milionów dało ministerstwo sportu. Być może także w maju poznamy też nową nazwę parku. Trwa konkurs na sponsora tytularnego. Przeczytasz o tym tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Polub nasz fanpage ESKA Opole News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy!

Źródło: Opolski Park Sportu - otwarcie hali i boisk już w maju [ZOBACZ ZDJĘCIA]