Szczepienia przeciwko grypie

i

Autor: pixabay Szczepienia przeciwko grypie

Opolanie przekonali się do szczepień? Przyjmują trzecią dawkę

2021-11-05 12:52

Po letnich miesiącach kiedy szczepienia mocno zwolniły w Opolu popularność szczepionki na COVID19 rośnie. Do przychodni Śródmieście zgłasza się coraz więcej chętnych także na dawkę przypominającą.

Coraz więcej chętnych do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki w Opolu. Z prawie 500 osób, które w październiku dostały zastrzyk w przychodni Śródmieście większość przychodziła właśnie po dawkę przypominającą. Kolejek nie ma, ale już coraz trudniej zdobyć szczepionkę bez rejestracji.

Dlatego żeby nie marnować szczepionki. Musimy pamiętać, że one są pakowane po około sześć dawek w jednej ampułce. Otwarcie takiej jednej ampułki wiąże się z tym, że powinno przyjść sześć osób. Dlatego staramy się to planować. Jak na razie żadnych skarg nie było.

- Tomasz Halski, dyrektor przychodni Śródmieście

Po trzecią dawkę może zgłosić się każdy kto ukończył 18 lat. W przychodni na Waryńskiego pielęgniarki szczepią Pfizerem. I nie ma znaczenia jaki preparat dostaliśmy wcześniej.

W całym regionie pielęgniarki zrobiły już ponad 900 tysięcy zastrzyków. W pełni zaszczepionych jest już prawie 420 tysięcy mieszkańców Opolszczyzny.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Opolanie przekonali się do szczepień? Przyjmują trzecią dawkę