Budowa Centrum Integracyjno-Przedszkolnego na Malince

i

Autor: MarcinM Budowa Centrum Integracyjno-Przedszkolnego na Malince

Nowe przedszkole na Malince w Opolu - "Skończymy przed czasem"

2021-08-26 9:01

Przejeżdżając ulicą Tarnpolską w Opolu można zauważyć już zarys budynku nowego Centrum Integracyjno-Przedszkolnego. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 120 dzieci. Także dla tych ze szczególnymi potrzebami.

Rośnie nowe przedszkole na Malince w Opolu. Za rok będzie mogło przyjąć 125 dzieci. Na razie na Tarnopolskiej widać fundamenty i zarys nowego budynku. Do końca roku budowlańcy mają skończyć część prac murarskich

Poszukiwaliśmy takiego optymalnego rozwiązania bazując na rozwiązaniach i doświadczeniach z Opola i nie tylko, jeśli chodzi o to jak powinno wyglądać nowoczesne przedszkole z wszystkimi ułatwieniami. Będzie tam też oddział integracyjny, więc będą tam uczęszczać dzieci z różnym spektrum potrzeb. - mówił Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

Obok przedszkola ma być też plac zabaw i niewielki amfiteatr. Budynek przy Tarnopolskiej ma być gotowy za rok. W przyszłości mają powstać też przedszkola na Metalchemie i na dalszym Zaodrzu. Ale to na razie plany.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nowe przedszkole na Malince w Opolu - "Skończymy przed czasem"