Opole

i

Autor: Unsplash

Noc kultury już dzisiaj! Opole długo nie zaśnie

2023-06-23 14:09

Opole gotowe na Noc Kultury. Będzie potrzebna umiejętność bilokacji, bo do wyboru będziecie mieć dziś około 40 imprez w całym mieście. Będą koncerty, spektakle teatralne i warsztaty. Będzie też trochę spóźniona Noc Kupały nad Młynówką.

Dziś Opole szybko nie zaśnie. Ma do wyboru ponad 40 imprez. Bo przed nami kolejna edycja nocy kultury. DJ-e opanują Mały Rynek. Potańczyć przy muzyce będzie można też na dachu Centrum Przesiadkowego Opole Główne. Muzycznie, ale i słowiańsko, będzie również na bulwarach.

W rytmie bębnów powędrujemy sobie korowodem nad Młynówkę i na bulwarze zaczniemy działania muzyczno- performatywno- teatralne. Bedzie też koncert zespołu Lubov, czyli pieśni słowiańskie, oraz spektakl Teatru Zapadnia i Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora.

- mówi Agnieszka Włoch z opolskiego teatru Zapadnia.

Muzyka będzie rozbrzmiewać nie tylko na lądzie, ale też na wodzie. A dokładniej - na statku Opolanin. Tam wystąpi zespół Bez Schematów.Trochę ciszej, bo w słuchawkach, będzie można też pobujać się na Silent Disco w OPO. Ale Noc Kultury to nie tylko muzyka. Będą też średniowieczne gry przed Zamkiem Górnym, koło baszty rycerze będą uczyć władania białą bronią. Będzie można wpaść do czynszówki, ale i do Galerii Sztuki Współczesnej lub do teatrów. A na parkingu przed urzędem wojewódzkim zaparkują zabytkowe samochody.

Źródło: Noc kultury już dzisiaj! Opole długo nie zaśnie