Nawet 1400 szczepień dziennie w USK - mobilne punkty i więcej miejsc na Witosa

2021-04-13 13:44 MarcinM
Szczepienia przeciwko COVID-19 w USK
Autor: MarcinM Szczepienia przeciwko COVID-19 w USK

Szpital kliniczny w Opolu chce przyspieszyć tempo szczepień. W planie jest powiększenie punktu w budynku głównym i uruchomienie tzw. punktów mobilnych. Jednak nie wszystko zależy od władz placówki.

Szpital Kliniczny w Opolu będzie szczepić ponad 2 razy więcej osób niż teraz. Nawet 700 dziennie. Placówka rozwija swój punkt szczepień w budynku głównym na Witosa. Codziennie od poniedziałku do niedzieli pielęgniarki szczepią tam średnio po 300 osób. Od poniedziałku 19 kwietnia ta liczba ma wzrosnąć do 500 osób dziennie. Plan jest taki by dosięgnąć poziomu nawet 700 podawanych dawek w ciągu jednego dnia.

Szpital przygotowuje się do rozpoczęcia szczepień w mobilnych punktach. One też mają przyjąć 700 osób dziennie. Już teraz niemal połowa wszystkich zaszczepionych w Opolu przyjęła zastrzyk właśnie na Witosa.

Dotychczas w USK zaaplikowano ponad 20 tys. szczepionek z niemal 49 tys. podanych we wszystkich placówkach w mieście. Tylko w marcu br. w tym punkcie szczepień zaszczepionych zostało około 7900 osób, z czego dwie dawki przyjęło ponad 2700.

- Edyta Hanszke-Lodzińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Szpital zaznacza jednak, że szczepienie tak wielu pacjentów będzie możliwe jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek. Przypomnijmy, że obok punktów szczepień w poradniach, w Opolu mają powstać też dwa duże punkty na lodowisku Toropol oraz na kampusie Politechniki - tu dla mieszkańców powiatów opolskiego i krapkowickiego.

Koronawirus raport - opolskie

Liczba zakażonych koronawirusem na Opolszczyźnie wciąż rośnie. W ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu dostało 214 osób. 16 osób zmarło; większość miała też inne choroby. Najwięcej zakażeń – 34 – przybyło w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. 31 w powiecie nyskim.

Jak podaje urząd wojewódzki, w regionie jest 1180 łóżek. Ponad 370 jest jeszcze wolnych. Dostępnych jest 29 spośród 101 respiratorów.

I sprawdzamy jeszcze tempo szczepień w województwie opolskim. Pielęgniarki podały ponad 190 tysięcy dawek. Obie dawki przyjęło już ponad 54 tysiące osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nawet 1400 szczepień dziennie w USK - mobilne punkty i więcej miejsc na Witosa