Mało chętnych do szczepień przeciwko Covid-19

2021-08-17 15:06 MarcinM
Szczepienia przeciwko COVID-19 w USK
Autor: MarcinM Szczepienia przeciwko COVID-19 w USK

Liczba w pełni zaszczepionych osób na Opolszczyźnie sięgnie wkrótce 400 tysięcy. Jednak dynamika mocno zwolniła i szacunki nie wyglądają optymistycznie. Choć przychodnie robią co mogą by zachęcić ludzi do przyjęcia zastrzyku.

Szczepienia przeciwko Covid 19 na Opolszczyźnie zwalniają. ​Na razie w pełni zaszczepionych jest prawie 400 tysięcy osób. Ale z każdym dniem pielęgniarki robią mniej zastrzyków. W przychodni Śródmieście w Opolu- około 50 tygodniowo! Żeby zachęcić mieszkańców przychodnie umożliwiają też szczepienie bez wcześniejszej rejestracji.

Od czasu do czasu zdarzają się pacjenci, którzy przychodzą "z ulicy" i pytają się czy mogą się zaszczepić. I są zaszczepieni, bo mamy w tej chwili pełen pakiet preparatów - jednorazowej Johnson&Johnson i dwie dawki Pfizera, którym można szczepić też młodszych pacjentów - dr. Tomasz Halski, dyrektor przychodni Śródmieście w Opolu

Mimo małego zainteresowania powstają kolejne punkty mobilne. Przychodnia śródmieście razem ze strażakami z opolskiej OSP uruchamiają taki punkt na ul. Budowlanych. Będzie działać w czwartki od 10:00 do 20:00. Podobne mobilne punkty organizują strażacy z ponad 150 jednostek na Opolszczyźnie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mało chętnych do szczepień przeciwko Covid-19