fot. Arek Wiśniewski

i

Autor: fot. Arek Wiśniewski

"Kotka na gorącym blaszanym dachu" coraz bardziej gotowa na wygrzewanie się w reflektorach Kochanowskiego

2023-02-10 12:09

Kochanowski szykuje widzom kolejną premierę. W sobotę na Małej Scenie zobaczą "Kotkę na gorącym blaszanym dachu". Reżyseruje Radek Stępień.

W teatralnych korytarzach już czuć premierową gorączkę. - Jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale to dobrze - mówi Radek Stępień, reżyser spektaklu:

Tego spokoju mam nadzieję nigdy nie poczuć. To by było straszne, gdyby wszystko, co jest do zrobienia, zostało zrobione. Teatr jest sztuką prowadzenia procesu, a nie dążeniem do efektu. Więc spokojnie. Wszystkie składniki są na swoim miejscu i one sobie pracują.

"Kotka na gorącym blaszanym dachu", to tekst, za który autor Tennessee Williams dostał Nagrodę Pulitzera. A kinomani znają jego filmową wersję.

Czy historia będzie jak z hollywodzkiego hitu z Paulem Newmanem i Elizabeth Taylor? Nie wiadomo. Bo reżyser opolskiego spektaklu filmu nie oglądał.

Niestety narracja filmowa jest tak uwodząca, że jeśli pozwoliłbym sobie na obejrzenie tego filmu, ciągnęłoby mnie w tamtą stronę. Jeżeli coś się "klei" z filmem, to znaczy, że i my, i twórcy filmu, idziemy za podobnym skojarzeniem, wywołanym przez autora.

- dodaje Radek Stępień

Na scenie zobaczymy Judytę Paradzińską, Magdalenę Maścianicę, Katarzynę Osipuk, Jakuba Klimaszewskiego, Bartosza Woźnego i Karola Kossakowskiego.

Jak będzie wyglądała teatralna odsłona "Kotki..." na deskach Kochanowskiego? Pierwsi widzowie przekonają się w sobotę o 19:00.

Posłuchaj rozmów z twórcami spektaklu!

Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Radkiem Stępniem
Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Jakubem Klimaszewskim

QUIZ. Rozpoznasz serial po jednym kadrze? Uwaga, piekielnie trudne!

Pytanie 1 z 15
W tym serialu wystrój mieszkania głównych bohaterów był obiektem westchnień Polaków. Chodzi o....
40-latek 20 lat później: Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński)
Źródło: "Kotka na gorącym blaszanym dachu" coraz bardziej gotowa na wygrzewanie się w reflektorach Kochanowskiego