Opole

i

Autor: pixabay

Czekamy na film o turystycznej Opolszczyźnie. VI edycja Mistrzostw Blogerów już trwa

2023-06-15 13:02

Głosowanie na filmy z poszczególnych województw ruszyły 8 czerwca. Ale filmu z Opolszczyzny wciąż brak. Głos można oddawać raz dziennie aż do niedzieli, więc już jesteśmy mocno w plecy i prawdopodobnie kolejny raz nasze województwo zdobędzie słaby wynik. Rok temu wygraliśmy internetowe głosowanie, ale wtedy też mieliśmy na oddanie głosów więcej czasu.

Województwo Opolskie po raz kolejny z szansą na tytuł najlepszego regionu turystycznego. Przynajmniej w teorii. Trwa 6 edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów, podczas których twórcy internetowi przeszukują wylosowany przez siebie region i pokazują najciekawsze zakątki. Opolszczyznę wylosował kanał "Dobrze pojechane" i we współpracy z Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną sprawdzają, czym nasz region może zachwycać. Filmu jednak ciągle nie ma, a czas ucieka.

Sytuacja wynika z tego, że Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs niedawno i dała blogerom dość mało czasu na przygotowanie tych materiałów. Równocześnie ruszyło już głosowanie, które potrwa do 18 czerwca i rzeczywiście my wciąż czekamy na efekt końcowy. Czyli film, na który można głosować. Mamy informacje, że reprezentujący nas blogerzy są bardzo pozytywnie zaskoczeni naszym województwem.

- mówiła Alicja Mroczek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Opolszczyzna jeszcze nigdy nie znalazła się na podium Turystycznych Mistrzostw Blogerów. W tym roku też może być ciężko, bo już kilka dni głosowania minęło, a opolanie wciąż nie mają na co głosować. To jednak tylko jeden z trzech czynników decydujących o miejscu w konkursie, bo poza wynikiem samego głosowania, organizatorzy biorą również pod uwagę wygenerowane zasięgi w mediach społecznościowych oraz ocenę kapituły konkursowej. Jeśli więc film promujący Opolszczyznę zachwyci jury - nie wszystko jeszcze stracone.

Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Alicją Mroczek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej:

Adam Szostok rozmawia z Alicją Mroczek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Sprawdź, jak to wyglądało w poprzedniej edycji!

Źródło: Czekamy na film o turystycznej Opolszczyźnie. VI edycja Mistrzostw Blogerów już trwa