Butelkomaty cz. 3. Ratusz wybrał kolejną firmę, która dostarczy urządzenia

2021-06-15 12:58 MarcinM
Opole będzie miało butelkomaty
Autor: Mathew Gollop/Pixabay Opole będzie miało butelkomaty

To już trzecie podejście opolskiego ratusza do zakupu butelkomatów. Za pierwszym razem nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Za drugim - wybrana firma nie podpisała umowy, więc przetarg trzeba było znów powtórzyć. Czym są te urzadzenia?

Butelkomaty będą trzy. Ratusz zaplanował, że staną one w pobliżu Opolskiego Parku Sportu przy Oleskiej, drugi przy targowisku Cytrusek, a trzeci w okolicach centrum handlowego na ul. Sosnkowskiego. Dwa ostatnie przyjmą wszystkie rodzaje materiałów, czyli plastik, metal i szkło. Butelkomat przy starym Cieplaku przyjmie tylko plastikowe butelki i puszki. Firma, która wygrała przetarg nie tylko zbuduje i dostarczy ale też będzie przez dwa lata je serwisować.

Ekologia, edukacja, recykling

Butelkomaty mają nie tylko ograniczyć ilość tzw. odpadów zmieszanych w Opolu. Urzędnicy liczą, że sprawi to, że Opolanie nauczą się podstaw segregacji.

POSŁUCHAJ - Dariusz Król z opolskiego ratusza o walorach edukacyjnych butelkomatów

Według umowy z wykonawcą butelkomaty mają być już w Opolu w połowie września. Kosztować będą 499 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego Opola. Zakup butelkomatów był jednym ze zwycięskich projektów w 2019 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Butelkomaty cz. 3. Ratusz wybrał kolejną firmę, która dostarczy urządzenia