Burze nad Opolszczyzną! Synoptycy i strażacy ostrzegają przed gwałtowną pogodą

2021-06-22 13:34 MarcinM
Burza
Autor: Pixabay Burze z gradem i upały na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody we wtorek, 22 czerwca.

IMGW wydała ostrzeżenia dla całego województwa Opolskiego w związku z burzami z gradem. Poprzedniej nocy strażacy mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu skutków gwałtownych burz. Czy i dzisiaj będzie tak intensywnie?

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami z gradem. Alarm obowiązuje do 23:00 w całym województwie. Opolscy strażacy apelują o ostrożność i przygotowanie się na gwałtowną pogodę.

Należy zachować ostrożność, usunąć wszystkie luźne przedmioty z balkonów i tarasów, by nie uszkodziły budynku. Należy zachować również ostrożność przy parkowaniu pod drzewami. Trzeba też starać się unikać skrywania się pod drzewami kiedy dochodzi do wyładowań atmosferycznych.

- mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy KW PSP w Opolu

Poniedziałkowe burze i zerwany dach szkoły

Poniedziałkowy wieczór był pracowity dla strażaków. Zwłaszcza z powiatów brzeskiego i nyskiego, gdzie interweniowali 50 razy. Usuwali połamane konary i zabezpieczali uszkodzone dachy. Najpoważniejsza sytuacja była w Brzegu gdzie wiatr uszkodził część dachu szkoły podstawowej. Trwa sprzątanie i szacowanie strat. Strażacy cały czas monitorują sytuację meteorologiczną w regionie.

Źródło: Burze nad Opolszczyzną! Synoptycy i strażacy ostrzegają przed gwałtowną pogodą