fot. Arek Wiśniewski/ Teatr Kochanowskiego

i

Autor: Arek Wiśniewski/ Teatr Kochanowskiego

Aktywne ferie w Opolu! Od siedzenia na kanapie, młodzież woli np. teatralne zajęcia!

2023-02-17 10:22

Ferie na Opolszczyźnie trwają w najlepsze. Ci, którzy nie chcą tylko siedzieć przed komputerem, mogą spędzić wolny czas na zajęciach w bibliotece, Galerii Sztuki Współczesnej czy w MDK-u. Artystycznie można się też wyżyć w Kochanowskim.

- Chcemy w czasie ferii uczyć przez zabawę i sztukę - mówią pedagodzy teatru z Centrum Edukacji Kulturalnej. A takie działa w opolskim Teatrze Kochanowskiego. I organizuje w czasie ferii specjalne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Dzieci potrzebują takiej przestrzeni, żeby być sobą i poczuć się z tym jak najlepiej, a jednocześnie to jest taki moment, że oni nawet nie wiedzą, że my nad czymś pracujemy i nagle się okazuje: "Właściwie to my wymyśliliśmy tę scenkę! My jesteśmy autorami scenariusza i jesteśmy aktorami!"

- mówi Sandra Lewandowska z Centrum Edukacji Kulturalnej

Tematem zajęć w drugim tygodniu ferii będą uczucia. I chociaż przychodzić na nie będą mogły dzieci od 7 do 11 roku życia, to tematy poszczególnych warsztatów będą bardzo dorosłe.

Chodzi o przekonanie uczestników warsztatów, że teatr jest takim miejscem, w którym naprawdę mogę mówić o tym, co czuję i myślę. W którym naprawdę mogę się wyrażać i rozmawiać o sprawach ważnych, nie szukając też takich odpowiedzi, które być może ktoś kiedyś wcześniej powiedział czy narzucił.

- dodaje Sandra Lewandowska

Czterodniowe warsztaty w teatrze Kochanowskiego dla dzieci w wieku 7-11 startują w poniedziałek. Ale trochę ruchu też nie zaszkodzi. Można wiec potrenować codziennie na podwieszanej bieżni w hali Toyota Park. I to za darmo. Do końca ferii czynne też będzie codziennie lodowisko Toropol.

Na ferie w Kochanowskim zakradł się też Adam Szostok. Posłuchaj naszych rozmów!

Posłuchaj, co młodzież sądzi o feriach w teatrze!
Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Justyną Oleksy z CEK
Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Sandrą Lewandowską z CEK
fot. Arek Wiśniewski/ Teatr Kochanowskiego

i

Autor: Arek Wiśniewski/ Teatr Kochanowskiego

QUIZ: Jakim jesteś typem gościa na weselu?

Pytanie 1 z 7
W czasie pierwszego tańca:
Źródło: Aktywne ferie w Opolu! Od siedzenia na kanapie, młodzież woli np. teatralne zajęcia!