116. Szpital wojskowy w Opolu wyszkoli przyszłych lekarzy - studentów UO

2021-06-22 14:24 MarcinM
Uniwersytet Opolski
Autor: MarcinM Uniwersytet Opolski

Studenci kierunku lekarskiego będą mieli do dyspozycji kolejną placówkę z zapleczem dydaktycznym. Porozumienie z Uniwersytetem Opolskim podpisał 116. Szpital Wojskowy w Opolu. Jednak potrzebne są przygotowania.

Opolski szpital wojskowy będzie szkolił przyszłych lekarzy. Swoje praktyki będą tam odbywać studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. Ilu? Na razie nie wiadomo. Szpital musi się jeszcze przygotować na przyjęcie grupy studentów.

Musi być więcej kierowników praktyk. Chcemy też przystosować salę operacyjną tak, by studenci nie wchodząc na nią mogli na bieżąco oglądać co się dzieje na sali. Dodatkowo miejsce na wykład opiekuna. To znacznie ułatwi takie kształcenie.

- płk. Marek Śmiałek, komendant szpitala wojskowego w Opolu

Uniwersytet zapewnia, że w planie są umowy z kolejnymi szpitalami w regionie. Studenci mieliby odbywać praktyki też w szpitalu w Kup, Nysie czy Korfantowie.

Nie jesteśmy w stanie przecież zapewnić dla wszystkich naszych studentów rozpoczynających kształcenie kliniczne możliwości pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Mamy naprawdę kilka dobrych szpitali w województwie opolskim i chcemy skorzystać z tej szansy, którą te szpitale nam dają.

- prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

Jeśli szpital wojskowy zdąży z przygotowaniami to studenci zaczną tam praktyki już w październiku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: 116. Szpital wojskowy w Opolu wyszkoli przyszłych lekarzy - studentów UO