Znowu posypały się mandaty. Kierowcy tracili też prawa jazdy. Tym razem za zbyt ciężką nogę!

2021-07-30 11:22 DR
Kolejna policyjna akcja na drogach.  Tym razem Kaskadowy pomiar Prędkości
Autor: KWP Kraków Kolejna policyjna akcja na drogach. Tym razem Kaskadowy pomiar Prędkości

Małopolska policja podsumowała swoją kolejną akcję na drogach. Tym razem był to „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja była wymierzona w kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci wykorzystywali zarówno ręczne mierniki prędkości, też używali pojazdów z wideorejestratorem.

Policjanci wykorzystywali zarówno ręczne mierniki prędkości,  ale też używali pojazdów z wideorejestratorem. W sumie małopolscy policjanci skontrolowali prawie 1600 pojazdów, ujawnili 1144 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów na godzinę na obszarze zabudowanym.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej trasie, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Policja ostrzega, że takie akcje będą powtarzane, bo dominującą przyczyną powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Natomiast miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku. Od początku tegorocznych wakacji na małopolskich drogach doszło do 271 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 301 zostało rannych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Znowu posypały się mandaty. Kierowcy tracili też prawa jazdy. Zobacz za co!