Znowu można odwiedzać chorych w szpitalu. Są jednak nowe zasady. Sprawdź jakie!

2021-06-23 18:05 DR
Szpital w Nowym Sączu pozwala na odwiedziny pacjentów
Autor: Dariusz Ryś Szpital w Nowym Sączu pozwala na odwiedziny pacjentów

Na takie wiadomości chorzy, którzy leczą się w szpitalu w Nowym Sączu czekali od dawna. Po długiej przerwie, którą spowodował kronawirus sądecki szpital odmroził odwiedziny. Są jednak nowe zasady.

Szpital w Nowym Sączu przypomina, że pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, dlatego dla odwiedzających wprowadzono nowe zasady. Jest też ograniczenie czasowe.

Do chorego może wejść tylko jedna osoba, która jest zaszczepiona przeciwko COVID 19 lub jest ozdrowieńcem i ma odpowiednie zaświadczenie. Wprowadzono też limit czasowy. Odwiedziny nie mogą trwać dłużej niż 15 minut. Trzeba też zasłaniać usta i nos. Obowiązkowe jest też odkażanie rąk – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan rzecznik szpitala w Nowym Sączu.

Mówi Agnieszka Zelek – Rachtan rzecznik szpitala w Nowym Sączu

Warto też pamiętać, że ostateczna decyzja o wpuszczeniu rodziny na oddział zależy od lekarza, który tym oddziałem kieruje lub lekarza dyżurnego. Dlatego wcześniej warto sprawdzić, czy możemy wejść dla pacjenta, do którego się wybieramy.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Do chorych w szpitalu w Nowym Sączu można przychodzić w dni robocze między godziną 15, a 17, a w niedziele i święta od 13 do 15.

Na odwiedzimy pacjentów członkom rodziny pozwala też Szpital Powiatowy w Krynicy – Zdroju, ale tam także wizytę trzeba uzgodnić z szefem oddziału lub lekarzem dyżurnym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Znowu można odwiedzać chorych w szpitalu. Są jednak nowe zasady. Sprawdź jakie!