Znowu możemy pomagać! Rodziny z naszego regionu czekają na szlachetne paczki

i

Autor: Darek Ryś Znowu możemy pomagać! Rodziny z naszego regionu czekają na szlachetne paczki

szlachetna paczka

Znowu możemy pomagać! Rodziny z naszego regionu czekają na szlachetne paczki

2023-11-18 11:07

Ten adres w sieci warto odwiedzić. To www.szlachetnapaczka.pl. Właśnie tam można przeglądać bazę rodzin, które w tym roku czekają na świąteczne prezenty. Paczkę możemy zrobić sami albo wspólnie z rodziną czy znajomymi.

Pomagać mogą też mieszkańcy Nowego Sącza, bo w bazie szlachetnej paczki są także rodziny z naszego regionu. Na razie ponad 80, ale zgłoszenia cały czas wpływają.

Do akcji włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień. Często pojawia się w rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, ale nie tylko.

Mówi Klaudia Sowa lider szlachetnej paczki w Nowym Sączu i wolontariusz Dawid

Pomaganie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, przeczytać czego potrzebuje, a potem skompletować prezent.

Wielki finał akcji, czyli weekend cudów zaplanowano na 16 i 17 grudnia. Do tego czasu można przeglądać bazę rodzin i robić prezenty.

Święta Bożego Narodzenia w czasach PRL-u. QUIZ

Pytanie 1 z 10
W co pakowano prezenty świąteczne?

Rok temu w całym kraju pomoc trafiła do 15 tysięcy rodzin. Darczyńców było prawie 600 tysięcy, a średnia wartość paczki w 2022 roku wyniosła 3869 złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Znowu możemy pomagać! Rodziny z naszego regionu czekają na szlachetne paczki