Zniszczone drogi, mosty, zalane domy. Obraz po niedzielnej ulewie

2021-07-12 8:50 MR
korzenna
Autor: www.korzenna.pl Zniszczenia w gminie Korzenna

Trwa liczenie strat i usuwanie skutków niedzielnej ulewy, która przeszła przez Sądecczyznę. W wielu miejscach rzeki wystąpiły z koryt i zalały domy. Najgorsza sytuacja była w Nowym Sączu, gminie Łososina Dolna i Korzenna. Strażacy interweniowali na Sądecczyźnie ponad 240 razy.

W całym regionie sądeckim pracowało ponad 130 strażaków z jednostek PSP, jak i OSP. W Korzennej trzeba było użyć ciężkiego sprzętu, do udrożnienia przepustów. W gminie Korzenna uszkodzone zostały obiekty sportowe, place zabaw, inne obiekty użyteczności publicznej, drogi i mosty oraz prywatne gospodarstwa. Woda wdarła się także na posesje mieszkańców Nowego Sącza, którzy mieszkają w pobliżu Łubki. W tej małej rzece w ciągu kilkunastu minut poziom wody podniósł się na tyle, żeby wylać z koryta i zalać domu w okolicy Miasteczka Galicyjskiego.

Fatalne skutki trąby powietrznej w Librantowej

Interweniowaliśmy między innymi w Piątkowej, w Nowym Sączu w okolicy Miasteczka Galicyjskiego. Także w miejscowości Tęgoborze sytuacja nie wyglądała ciekawie. Tu mały potok zamienił się w rwącą rzekę, zalewając drogę krajową numer 75. Strażacy pomagali głównie wypompować wodę z zalanych domów, udrażniali przepusty i zabezpieczali workami z piaskiem domy, do których zbliżała się woda – komentuje Paweł Motyka zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zniszczenia w Korzennej
Autor: www.korzenna.pl Zniszczenia w Korzennej

Sprzątanie i liczenia strat po niedzielnej ulewie potrwa w Nowym Sączu co najmniej kilka dni. W gminie Korzenna woda zalała boisko sportowe, znajdujący się przy szkole plac zabaw oraz poważnie uszkodziła amfiteatr. Zniszczona została też wybudowana niedawno droga w Korzennej Świegocinie. Wiadomo już, że żywioł zniszczył dwa mosty.

Zniszczenia w Korzennej
Autor: www.korzenna.pl Zniszczenia w Korzennej

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Zniszczone drogi, mosty, zalane domy. Obraz po niedzielnej ulewie