Znalazł się lekarz. Izba Wytrzeźwień w Nowym Sącza znowu działa normalnie!

2021-04-15 16:17 DR
Po kilku tygodniach przerwy znowu działa Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu
Autor: Dariusz Ryś Po kilku tygodniach przerwy znowu działa Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu

Koniec kryzysu. Osoby nietrzeźwe z Nowego Sącza i regionu znowu trafiają tam, gdzie powinny, czyli do Izby Wytrzeźwień, którą prowadzi nowosądecki MOPS. Przerwa trwała kilka tygodni.

Izbę Wytrzeźwień ponownie uruchomiono, bo miastu udało się znaleźć lekarza, który teraz będzie tam dyżurował i opiekował się osobami nietrzeźwymi. Dzięki temu kończą się między innymi problemy Szpitalnego Oddziału Ratanowego w Nowym Sączu, który musiał zajmować się nietrzeźwymi.

Problem udało się rozwiązać. Izba Wytrzeźwień znowu funkcjonuje. Działa 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Nadal będziemy się jednak starać o zmianę przepisów, tak żeby w przyszłości ten problem się nie powtarzał-mówi Magdalena Majka wiceprezydent Nowego Sącza.

Chodzi o to, żeby w izbie wytrzeźwień całodobowy mógł dyżurować nie lekarz, ale na przykład ratownik medyczny czy pielęgniarka. 

Mówi Magdalena Majka wiceprezydent Nowego Sącza

Sądecka Izba Wytrzeźwień nie działała od 15 lutego. Osoby nietrzeźwe przewożono do Komendy Miejskiej Policji. Wcześniej jednak nietrzeźwi trafiali do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na badania, a to mocno utrudniało pracę SOR.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

Izba wytrzeźwień w Nowym Sącz przyjmuje  osoby nie tylko z miasta, ale też z gmin z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego. Rocznie to około 2 tysięcy osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Znalazł się lekarz. Izba Wytrzeźwień w Nowym Sącza znowu działa normalnie!