Złodziej zatrzymany. Skradziony motocykl wrócił do właściciela!

2021-08-04 18:10 DR
Ukradł motocykl,  ale łupem cieszył się bardzo krótko
Autor: KMP Nowy Sącz Ukradł motocykl, ale łupem cieszył się bardzo krótko

Kilka dni temu policjanci z Nowego Sącza dostali zgłoszenie o kradzieży motocykla, który był zaparkowany na jednej z posesji na terenie gminy Korzenna. Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu oraz złodzieja.

Motocykl zarejestrowano w policyjnych systemach jako utracony, a informacja ze szczegółowym jego opisem została przekazana funkcjonariuszom pełniącym służbę w terenie. Dzięki podjętym działaniom, już kilka dni po kradzieży, podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza, policyjni wywiadowcy zauważyli poszukiwany motocykl, którego kierujący jechał w kierunku Krynicy - Zdroju.

Mimo tego, że kolor pojazdu był inny niż w zgłoszeniu o kradzieży, policjanci ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, niczego nieświadomy motocyklista zjechał na jedną ze stacji paliw. Podjechał do dystrybutora i zaczął tankować. Tę sytuację wykorzystali funkcjonariusze, którzy zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Sądecczyzny był bardzo zaskoczony, twierdził, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, a motocykl kupił kilka dni temu od nieznanego mu mężczyzny za 600 złotych.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Nie mógł jednak potwierdzić zakupu, bo jak tłumaczył, nie sporządził ze sprzedającym żadnej umowy. Po sprawdzeniu pojazdu w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że to ten skradziony w nocy z terenu gminy Korzenna, tylko niektóre elementy karoserii zostały przemalowane z koloru czarnego na niebieski.

21-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Podczas dalszych czynności przyznał się do kradzieży. Jak ustalili mundurowi mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Chłopak usłyszał od policjantów zarzut kradzieży oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Motocykl odzyskany przez policjantów trafił do swojego właściciela.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Złodziej zatrzymany. Skradziony motocykl wrócił do właściciela!