Plastikowe nakrętki mają moc.  Można się o tym przekonać w Nowym Sączu

i

Autor: Darek Ryś Plastikowe nakrętki mają moc. Można się o tym przekonać w Nowym Sączu

Zbieraj plastikowe nakrętki i pomagaj. Na prawdę warto!

2022-02-15 16:34

Jeszcze do niedawna było tylko jedno. Dziś jest ich już 13. Co ważne żadne z nich nie stoi puste. Chodzi o metalowe serca na plastikowe nakrętki, które można spotkać w kilku miejscach w Nowym Sączu.

Takie pojemniki znajdziemy między innymi przy ulicy Lwowskiej, Nadbrzeżnej, Nawojowskiej, przy Alejach Batorego, Jagiellońskiej, ale też w samym centrum miasta, bo na rynku.

Jak się okazuje mieszkańcom Nowego Sącza ta akcja bardzo się spodobała, bo metalowe serca plastikowymi nakrętkami wypełniają się błyskawicznie. Pieniądze, które udaje się w ten sposób zebrać trafiają do osób, które pomocy najbardziej potrzebują. Głównie w leczeniu czy rehabilitacji, ale nie tylko.

Od początku naszej akcji udało się zebrać blisko 20 ton zakrętek, które zamieniliśmy na około 20 tysięcy złotych. Prawie każdy pojemnik jest opisany. Dzięki temu osoby, które wrzucają nakrętki wiedzą komu pomagają. Nie zwalniamy tempa. Liczymy, że na terenie miasta takich pojemników będzie jeszcze więcej - mówi Krzysztof Ziaja, który rozpoczął akcję w Nowym Sączu.

Mówią Krzysztof Ziaja i Agnieszka Brzeska

Akcję „Sądeckie Serce Pomocy” w lipcu 2020 roku rozpoczął miejski radny Krzysztof Ziaja. Wtedy pierwszy pojemnik na plastikowe nakrętki pojawił się na płycie nowosądeckiego rynku. Dziś takich serc jest już kilkanaście.

Kosze w kształcie serca przeznaczone są na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na ich kształt czy kolor. Nakrętki może wrzucać do nich każdy.

QUIZ. Umiesz liczyć? Te zagadki matematyczne pokonały wielu! 6/10 to minimum, żeby móc spojrzeć sobie w twarz!

Pytanie 1 z 10
Anna ma 5 córek, a każda z nich ma brata. Ile dzieci jest w tej rodzinie?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Zbieraj plastikowe nakrętki i pomagaj. Na prawdę warto!