Zalane domy przy ul. Grabowej. Mały potok zamienił się w rwącą rzekę[GALERIA]

2021-07-18 19:19 MR

Wystarczyło kilkanaście minut silnego deszczu, a niewielki potok Naściszówka zamienił się w rwącą rzekę. Zalana została ulica Grabowa. Woda podtopiła stojące przy niej domy oraz garaże i zerwała asfalt.

To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni na tej ulicy. Tym razem jednak straty mogą być dużo większe niż poprzednio. Mały potok zamienił się w rzekę, wystąpił z koryta i porywał wszystko, co spotkał na swojej drodze. Woda zabrała trzy samochody, ale też drzewa. Później zalała domy i garaże przy ulicy Grabowej. Zniszczony jest też asfalt na skrzyżowaniu ulic Naściszowskiej i Grabowej.

Rzeka Drwinka wylała w Krakowie

Córka wbiegła do domu i mówi „mamo ratujmy dom, bo Naściszówka płynie ulicą Barską". Zdążyliśmy wyjechać samochodami do sąsiadów, którzy mieszkają wyżej i jak wróciliśmy, to dom był zalany. To wszystko trwało może 10 minut. – relacjonuje jedna z mieszkanek ulicy Grabowej.

Mieszkańcom zalanych domów pomagali strażacy OSP i PSP. Do sprzątania skrzyżowania ulic Barskiej i Witosa, którą również zalał potok, użyto ciężkiego sprzętu, jak koparki i spychacze.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Zalane domy przy ul. Grabowej. Mały potok zamienił się w rwącą rzekę[GALERIA]