Zabytkowa kolej zawiezie na szczyt Góry Parkowej

2022-05-02 15:00 MR DR
Kolej na Górę Parkową w Krynicy
Autor: źródło: www.facebook.com/PKLGoraParkowa Kolej na Górę Parkową w Krynicy

To połączenie historii z nowoczesnością. Zakończył się remont kolejki linowo — terenowej na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Turyści, którzy się tam wybiorą, przenoszą się w czasie do lat trzydziestych dwudziestego wieku.

Kolej na Górę Parkową, to duża atrakcja Krynicy

Prace modernizacyjne w ośrodku PKL Góra Parkowa trwały dwa lata. W ostatnich miesiącach dużo się tam zmieniło. Remontu doczekały się budynki górnej i dolnej stacji kolei, a wagonom przywrócono oryginalny wygląd z 1937 roku. Nie brakuje też multimediów, które w nowoczesny sposób opowiadają historię kolejki oraz samej Krynicy.

Muszyna zaprasza do ogrodów tematycznych

Spotkanie z historią na szczycie Góry Parkowej

Na szczycie Góry Parkowej w miniaturze wagonu kolei znajduje się fotobudka, w której odwiedzający będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wybranej starej fotografii z Krynicy. Jest też wystawa „Wehikuł czasu”, który przenosi turystów w klimat dawnej Krynicy. Znajdziemy tam między innymi stare rowery i muzyczną ławkę. Góra Parkowa to drugi w historii ośrodek należący do PKL, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowym Wierchu.

Źródło: Zabytkowa kolej zawiezie na szczyt Góry Parkowej