Wygodna i bezpieczna. Taka po remoncie będzie ulica Jamnicka. Ruszają prace projektowe!

2021-08-09 18:10 DR
Nowy Sącz przygotowuje się do remontu ulicy Jamnickiej
Autor: Dariusz Ryś Nowy Sącz przygotowuje się do remontu ulicy Jamnickiej

Na takie wiadomości mieszkańcy ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu czekali bardzo długo. Jest kolejny krok na drodze do remontu tej ulicy. Miasto podpisało właśnie umowę z firmą, która przygotuje dokumentację projektową.

Wcześniej uporządkowano też sprawy własnościowe, bo ulica Jamnicka miała ponad 100 różnych właścicieli, a to mocno utrudniało przygotowania do remontu. Teraz tego problemu już nie ma.

Przygotowujemy dokumentację projektową, która jest potrzebna do rozpoczęcia inwestycji. Planowany remont będzie obejmował między innymi remont nawierzchni asfaltowej, budowę chodnika, budowę ścieżki rowerowej, nowe przejścia dla pieszych i nowe oświetlenie. Na zaprojektowanie inwestycji dajemy sobie kilka miesięcy. Prace są bardzo skomplikowane i kosztowne. To kilkaset tysięcy złotych – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Ulica Jamnicka w Nowym Sączu jest jedną z bardziej zniszczonych w mieście. Mimo, że prowadzi do dużego osiedla, to jest wąska, nie ma też chodników ani bezpiecznych poboczy. W sumie ulica Jamnicka ma około 2 kilometrów długości.

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?

W ostatnim czasie w Nowym Sączu odnowiono już kilka ulic. Teraz prace trwają na 29 Listopada, Hoffmanowej, Pijarskiej, Racławickiej czy Młodzieżowej. Jeszcze w tym roku zacznie się też przebudowa ulicy Młyńskiej razem z rondem pod szpitalem, a także remont pierwszej części ulicy Nawojowskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wygodna i bezpieczna. Taka po remoncie będzie ulica Jamnicka. Ruszają prace projektowe!