Wolontariusze w weekend obchodzą swoje święto. Co będzie działo się w Nowym Sączu?

2021-12-03 11:21 MR
wolontariat
Autor: www.pixabay.com

Są w różnym wieku, pomagają, bo lubią. Nie biorą za to pieniędzy, a praca charytatywna daje im wiele satysfakcji. Mowa o wolontariuszach, którzy w niedziele, 5 grudnia będą obchodzić swoje święto. Ci działający w stowarzyszeniu Sursum Corda w Nowym Sączu będą świętować przez trzy dni.

Sursum Corda z Nowego Sącza zaprasza do siebie!

Przed nami Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. W Nowym Sączu świętować będzie między innymi Stowarzyszenie Sursum Corda, które zrzesza kilkuset wolontariuszy. Na piątek, 3 grudnia zaplanowano wielką galę, na której poznamy „Wolontariusza roku” w regionie małopolskim. Sporo będzie działo się też sobotę i niedzielę.

TOP 5 SERIALI o Miłości [Kozacka miłość, Elif, Więzień miłości] | ESKA XD - Hotplota #37

W sobotę od godziny 10 do 13 zapraszamy na dzień otwarty do naszego biura przy ulicy świętej Małgorzaty. Będzie można zapisać się do wolontariatu albo dowiedzieć się jak taki wolontariat prowadzić i promować. W niedziele chcemy zrobić kampanię uliczną. Będziemy mieć kalendarze na przyszły rok promujące wolontariat, będzie nas można spotkać na ulicach Nowego Sącza — mówi Halina Rams z Sursum Corda w Nowym Sączu.

Sonda
Czy starasz się pomagać innym?

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu wypada 5 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie ONZ w 1985 roku. Ma ono przypominać o idei wolontariatu, a także pokazać osoby, które pomagają innym.

Źródło: Wolontariusze w weekend obchodzą swoje święto. Co będzie działo się w Nowym Sączu?