Wojenne czasy znowu o sobie przypomniały. Tym razem w Obidzy. Uwaga na niewybuchy

2021-04-28 15:56 DR
Kolejne newybuchy w okolicach Nowego Sącza
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejne newybuchy w okolicach Nowego Sącza

Takich niespodzianek w ziemi może być dużo. Przypomina policja, a chodzi o pozostałości z czasów wojennych. Kolejne takie pamiątki odkryto właśnie w naszym regionie. Tym razem w miejscowości Obidza.

Na skorodowany pocisk natknął się podczas spaceru mieszkaniec tej miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko - pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości około 35 centymetrów, pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.

Na miejsce wezwano też saperów z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, którzy znalezisko zabezpieczyli, a potem specjalistycznym pojazdem pirotechnicznym przetransportowali na poligon do neutralizacji – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

To już kolejne odkrycie pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Sądecczyzny. Sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk.

W sytuacji kiedy natrafimy na podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Wojenne czasy znowu o sobie przypomniały. Tym razem w Obidzy. Uwaga na niewybuchy