Nowy Sącz

Winda i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Zmiany w jednej z największych szkół w mieście [ZDJĘCIA]

2023-11-20 7:24

Są coraz bardziej przyjazne dla osób niepełnosprawnych i ekologiczne. Mowa o szkołach czy przedszkolach w Nowym Sączu. W ostatnich miesiącach w kilku remontowanych szkołach pojawiły się udogodnienia dla osób na wózkach, niedowidzących czy niedosłyszących.

Nowy Sącz. Spore zmiany w sądeckim elektryku"

Najwięcej zmian widać w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Nowym Sączu, gdzie zamontowano nowoczesną windę. Dzięki niej uczniowie, którzy mają problem z poruszaniem się po schodach, mogą bezpiecznie i szybko przedostać się między piętrami. Wśród udogodnień znalazły się też specjalne opisy sal lekcyjnych w alfabecie Braille’a.

WSB-NLU w Nowym Sączu buduje akademik

Winda w swoim założeniu ma przede wszystkim służyć osobom niepełnosprawnym. Oprócz tego mamy w szkole zamontowane takie specjalne pasy naprowadzające dla osób niedowidzących. Wszystkie sale są zaopatrzone w tabliczki z alfabetem Braille’a i informują o przeznaczeniu sali. Mamy też pętlę indukcyjną – wyjaśnia dyrektor szkoły Walenty Szarek.

Nowy Sącz. Remonty w szkołach

Tu warto dodać, że mniejsze lub większe prace remontowe prowadzone były w kilku innych szkołach na terenie Nowego Sącza. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych to nie wszystko. Cześć z remontowanych szkół także docieplono, wymieniono sieci centralnego ogrzewania, a także zamontowano instalacje fotowoltaiczne. W tym roku remontu doczekało się II LO, ZSEM oraz szkoły podstawowe nr 9 i 17.

Źródło: Winda i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Zmiany w jednej z największych szkół w mieście [ZDJĘCIA]