Więcej zapłacimy za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi chcą zmiany taryf

2022-05-11 7:59 MR
kran
Autor: www.pixabay.com

Niestety nie są to dobre wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza. Sądeckie Wodociągi chcą zmiany taryf za wodę i ścieki. Specjalny wniosek w tej sprawie trafił już do Wód Polskich, które nowe stawki muszą zatwierdzić.

Podwyżek nie da się uniknąć?

Jeżeli Wody Polskie zatwierdzą wniosek, to za dostarczenie wody i odbiór ścieków w Nowym Sączu zapłacimy więcej. Sądeckie Wodociągi tłumaczą, że podwyżek nie da się uniknąć między innymi przez drożejący gaz czy prąd, ale nie tylko.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Cena energii elektrycznej wzrosła nam trzykrotnie. Kolejnym elementem są koszty odsetkowe. O ile w 2021 roku  w czwartym kwartale zapłaciliśmy odsetki w wysokości 1,6 miliona złotych, na tę chwilę bank zaplanował nam koszty odsetkowe na poziomie 4,2 miliona złotych. W górę poszły również koszty gazu, za który płaciliśmy w zeszłym roku około 70 tysięcy złotych, w tej chwili te koszty wzrosły do około 430 tysięcy złotych – wyjaśnia Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film

Ceny wzrosną tylko w pierwszym roku wprowadzenia taryf

Jeżeli Wody Polskie zgodzą się na podwyżkę, to wyższe rachunki za wodę i ścieki do mieszkańców Nowego Sącza trafią już latem. Jak szacują władze spółki, ceny mogą wzrosnąć o około 10 procent za dostarczony metr sześcienny wody i 8 procent za odprowadzonych ścieków. Mają one obowiązywać w pierwszych 12 miesiącach wprowadzenia nowych taryf. W kolejnych 12 miesiącach ceny odprowadzonych ścieków i dostarczonej wody mają być niższe.

Źródło: Więcej zapłacimy za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi chcą zmiany taryf