Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Nowe stawki właśnie zaczynają obowiązywać

2023-03-20 16:30 DR
Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy.  Nowe stawki właśnie zaczynają obowiązywać
Autor: Darek Ryś Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Nowe stawki właśnie zaczynają obowiązywać

To nie są dobre wiadomości dla przyszłych kierowców z Małopolski. Więcej trzeba będzie zapłacić za egzaminy na prawo jazdy. Zarówno te teoretyczne, jak i praktyczne. Tak będzie już od 21 marca.

Od wtorku, 21 marca egzamin teoretyczny każdej kategorii będzie kosztował 50 złotych. Do tej pory było 30 złotych.

Egzamin praktyczny w kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T oraz w przypadku uprawnień do kierowania tramwajem będzie kosztować 200 złotych. Natomiast za egzamin praktyczny w kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E zapłacimy 250 złotych.

Szefowie ośrodków ruchu drogowego tłumaczą, że podwyżka była konieczna, bo ceny egzaminów nie zmieniały się od 10 lat, a koszty cały czas rosły. Chodzi między innymi o ceny gazu, prądu, paliwa czy napraw samochodów.

Mówi Marek Pławiak szef MORD w Nowym Sączu

Na zmianę stawek pod koniec lutego zgodził się sejmik województwa małopolskiego, bo to właśnie samorządowi województwa podlegają ośrodki ruchu drogowego. Za było wtedy 26 radnych, 4 osoby zagłosowały przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

QUIZ. Aktor Zbigniew Buczkowski skończył 72 lata. Czy pamiętasz jego role i słynne powiedzonka?

Pytanie 1 z 8
Dokończ znane powiedzonko Zbigniewa Buczkowskiego: I po balu...

W lutym w MORD w Nowym Sączu zdawalność egzaminów teoretycznych w kategorii B była na poziomie 45 procent, a egzaminów teoretycznych 38 procent.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Więcej zapłacimy za egzaminy na prawo jazdy. Nowe stawki właśnie zaczynają obowiązywać