Fundacja Bratnia Dusza polakom na Ukrainie pomaga od kilku lat

i

Autor: Fundacja Bratnia Dusza Fundacja Bratnia Dusza polakom na Ukrainie pomaga od kilku lat

We Lwowie, zna ich prawie każdy. Kolejna pomoc zakończona sukcesem

2021-08-16 8:00

Tysiące darów znowu trafiło do polaków mieszkających we Lwowie i okolicy. Zawieźli je tam pod koniec lipca członkowie fundacji Bratnia Dusza oraz motocykliści z Nowego Sącza. Odwiedzili oni sierocińce, hospicjum oraz wielodzietne rodziny. Już planują kolejną akcję.

Dotarli do kilkuset osób potrzebujących. Sukcesem zakończyła się kolejna akcja charytatywna Fundacji Bratnia Dusza, która zawiozła dary dla polskich rodzin, które mieszkają w okolicy Lwowa. Większość z tych, do których trafili, są w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej.

ESKOWE studio, słuchacze i zabawa! Fest Festival najgorętszą imprezą lata!

To były setki osób, dlatego, że rodziny wielodzietne to są takie rodziny, gdzie jest nawet po dziewięcioro dzieci. Dotarliśmy do 25 rodzin wielodzietnych, do tego dochodzi kilkadziesiąt paczek dla rodzin z wiosek wokół Lwowa, które do nas nie dojechały, bo nie było ich stać. Odwiedziliśmy także hospicjum, gdzie przebywa ponad 300 osób – wyjaśnia Iwona Romaniak szefowa Fundacji Bratnia Dusza.

W paczkach, które przygotowali, między innymi mieszkańcy Nowego Sącza znalazły się środki czystości, ubrania, ale tez żywność z długą datą ważności. Kolejną akcję pomocy dla polskich rodzin na Ukrainie Fundacja Bratnia Dusza planuje na wrzesień.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: We Lwowie zna ich prawie każdy. Kolejna pomoc zakończona sukcesem