Wakacyjni turyści chętnie odwiedzają CIT w Nowym Sączu

2021-07-15 12:38 MR
Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu

Jest sporo turystów z Polski i niewielu zza granicy. Mimo to, pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Nowego Sącza mają sporo pracy. Wakacje to czas, kiedy to miejsce odwiedza wiele osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o atrakcjach naszego regionu.

Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu mieści się w budynku przy skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Jagiellońskiej. Popularny deptak, przy którym je znajdziemy, to miejsce, które odwiedza wielu turystów przyjeżdżających do Nowego Sącza. W te wakacje zdecydowanie dominują ci z Polski. Turystów zza granicy było do tej pory niewielu. Pracownicy CIT chętnie podpowiedzą gdzie spędzić wolny czas, jak dojechać w najpopularniejsze miejsca w powiecie nowosądeckim, ale tez gdzie dobrze zjeść, czy znaleźć tani nocleg.

Biblioteka pod chmurką

Mamy dużo zapytań dotyczących szlaków turystycznych na Sądecczyźnie. Turyści dzwonią, piszą maile, ale też przychodzą i pytają. To głównie rodziny z małymi dziećmi, które chcą zromanizować wycieczkę pod kątem małych dzieci. Tak na pewno będzie do końca wakacji, dopiero we wrześniu spodziewamy się studentów, którzy zazwyczaj pytają o trudniejsze trasy turystyczne - mówi Małgorzata Kalczyńska z Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Centrum Informacji Turystycznej dysponuje różnego rodzaju folderami, mapami, czy informatorami dotyczącymi bazy noclegowej, czy gastronomicznej. Większość map jest darmowa. Tu warto dodać, że siedziba CIT, jest także dostępna dla osób niepełnosprawnych oraz dla rowerzystów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Wakacyjni turyści chętnie odwiedzają CIT w Nowym Sączu