W sobotę rusza basen nad Łubinką w Nowym Sączu

2021-06-09 12:00 MR
basen nad Łubinką
Autor: Michał Rejduch Basen nad Łubinką w Nowym Sączu

To dobre wiadomości dla fanów opalania się i wypoczynku nad wodą. W sobotę rusza basen nad Łubinką w Nowym Sączu. MOSIR zdecydował się na otwarcie kompleksu, bo do relaksu pd chmurką zachęca pogoda.

Baseny są napełnione wodą, a ta jest już podgrzana do temperatury około 26 stopni. W sobotę o godzinie 10 ruszy kolejny sezon kąpielowy nad Łubinką. Kompleks basenów otwarto rok temu. Mieszkańcy nowego Sącza do dyspozycji mają tu duży basen pływacki, basen rekreacyjny z różnymi wodnymi atrakcjami, a także brodzik dla dzieci. Są także szatnie, w których można się przebrać oraz mała gastronomia.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Padła decyzja, że 12 czerwca robimy oficjalne otwarcie. Zapraszamy wszystkich już od godziny 10, będziemy mieć mnóstwo niespodzianek i prezenty dla mieszkańców miasta, którzy nas odwiedzą – zapowiada Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Tu warto dodać, że basen przeszedł generalny remont. Przez kilka lat mieszkańcy Nowego Sącza nie mieli możliwości korzystania z niego, bo niecka pękła podczas powodzi. Wtedy terenem zarządzała prywatna osoba. W 2019 roku miasto przejęło cały kompleks i zabrało się remont. Basen otwarto rok temu w połowie wakacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: W sobotę rusza basen nad Łubinką w Nowym Sączu