W poniedziałek wyścig kolarski przejedzie przez Sądecczyznę. Będą utrudnienia na drogach w regionie

2022-04-29 17:58 AMW
Wyścig kolarski przejedzie przez Sądecczyznę
Autor: KMP Nowy Sącz

To już 39. edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą „Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Drugi etap rywalizacji zaplanowano między innymi na terenie regionu sądeckiego. To oznacza, że 2 maja w okolicach Piwnicznej- Zdroju, Rytra, Łącka i Zabrzeży ruch będzie utrudniony.

„Karpacki Wyścig Kurierów” jest międzynarodową imprezą kolarską z Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tegorocznej edycji wyścigu, który 29 kwietnia rozpoczął się w stolicy Węgier, bierze udział ponad 100 kolarzy z 20 krajów.

Wyścig został podzielony na trzy etapy. Na jego trasie znajdą się Węgry, Słowacja i oczywiście Polska, w której odbędzie się drugi etap rywalizacji. W poniedziałek, 2 maja kolarze przejadą przez Sądecczyznę.

- O godzinie 13:00 zawodnicy wystartują z Piwnicznej-Zdroju i pokonają trasę do miejscowości Olszana. O 14:00 wjadą na teren powiatu limanowskiego, a mniej więcej pół godziny później ponownie pojawią się w naszym regionie– w Zabrzeży – po czym wjadą na teren powiatu nowotarskiego, gdzie w Niedzicy nastąpi zakończenie II etapu rywalizacji- informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

QUIZ: czy jesteś gotowy na maturę 2022 z języka polskiego?

Pytanie 1 z 10
Do jakiego rodu należał Hrabia z "Pana Tadeusza"?
Pan Tadeusz - A. Mickiewicz

Podczas wyścigu, na trasie przejazdu, ruch będzie częściowo ograniczony. Będą nim kierowali umundurowani policjanci.

- Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w Piwnicznej-Zdroju już około godziny 12:30- dodaje Aneta Izworska, która przypomina, że uczestnicy wyścigu mają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez mundurowych.

PRZEJAZD PRZEZ SĄDECCZYZNĘ NA TRASIE: Godzina 13:00 PIWNICZNA-ZDRÓJ – MŁODÓW – OBŁAZY RYTERSKIE – RYTRO – BARCICE – PRZYSIETNICA – MOSZCZENICA WYŻNA – SKRUDZINA – GOŁKOWICE GÓRNE – GABOŃ – KADCZA – JAZOWSKO – SZCZERZEŻ – CZARNY POTOK – OLSZANA; około godziny 14:30 ZABRZEŻ.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!