W miesiąc pokonali prawie 150 tysięcy kilometrów. Rekordzista przejechał ponad 4 tysiące

2021-07-20 15:00 MR
nagrodzili sądeczan, którzy przejechali najwięcej km
Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza

Blisko 150 tysięcy kilometrów przejechali mieszkańcy Nowego Sącza, walcząc o tytuł rowerowej stolicy Polski. Rywalizacja trwała przez cały czerwiec. Do akcji zaangażowało się kilkaset osób. Najmłodsza uczestniczka ma zaledwie 7 lat, natomiast najstarszy uczestnik 75.

Tych, którzy przejechali najwięcej kilometrów, nagrodzono w sądeckim ratuszu symbolicznymi statuetkami i voucherami, które można zrealizować w sklepach sportowych. Łącznie wszystkie panie, biorące udział w akcji przejechały 45 379 kilometrów, natomiast panowie 95 287 kilometrów. Przez cały czerwiec, aktywnych było 428 użytkowników z 764 zapisanych. Najwięcej, bo aż 4250 kilometrów przejechał Mirosław Tomczak.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Codziennie średnio przejeżdżałem na rowerze 140 kilometrów. Po Nowym Sączu, ale zdarzała się także Szczawnica, Krynica. Ścieżkami rowerowymi jeżdżę od czasu do czasu. Żeby zrobić taki wynik wybierałem ulice – wyjaśnia Mirosław Tomczak.

W tym roku Nowemu Sączowi nie udało się zdobyć tytułu rowerowej stolicy Polski. Miasto znalazło się na 15 miejscu w rankingu. Pełną listę osób, które dla Nowego Sącza wykręciły najwięcej kilometrów można znaleźć TUTAJ

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: W miesiąc pokonali prawie 150 tysięcy kilometrów. Rekordzista przejechał ponad 4 tysiące