W małopolsce ruszają zimowe ferie. Sprawdź kto i czym wiezie Twoje dziecko na wypoczynek!

2023-01-26 17:04 DR
Policja i ITD cały czas kontrolują tuyrystyczne autokary
Autor: ITD Policja i ITD cały czas kontrolują tuyrystyczne autokary

Specjalne punkty do kontroli turystycznych autokarów w Małopolsce działają między innymi w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, ale też w Bochni, Brzesku, Nowym Targu czy Zakopanem.

W takich punkach mundurowi sprawdzają stan techniczny autokaru, wyposażenie pojazdu, ale też dokumenty i trzeźwość kierowcy.

Policjanci przypominają, że o taką kontrolę może poprosić organizator letniego wypoczynku, ale też sami rodzice. Ważne, żeby zrobić to kilka dni przed wyjazdem autokaru w trasę, bo w czasie ferii zgłoszeń jest bardzo dużo.

W Nowym Sączu zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Trzeba podać dokładną datę i czas planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, a także dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Autokar, którym nasze dziecko jedzie na kolonie możemy też sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Tam znajdziemy podstawowe informacje na temat autobusu. Między innymi dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC.

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.

A w ten weekend zimowe ferie zaczynają kolejne regiony. Tym razem wolne od szkoły robią sobie uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: W małopolsce ruszają zimowe ferie. Sprawdź kto i czym wiezie Twoje dziecko na wypoczynek!