W Gródku nad Dunajcem za darmo wypożyczysz rower elektryczny. Kiedy ruszy wypożyczalnia?

2021-06-24 8:03 MR
Rower
Autor: www.pixabay.com

Fani dwóch kółek, którzy przyjadą swoimi rowerami do gminy Gródek nad Dunajcem znajdą sporo udogodnień. Dzięki wspólnemu unijnemu projektowi z gminą Lendak na Słowacji Gródek nad Dunajcem zdobył pieniądze na budowę nowej infrastruktury dla rowerzystów. O co dokładnie chodzi?

Nowe atrakcje dla fanów dwóch kółek czekają w Gródku nad Dunajcem oraz w słowackiej gminie Lendak. Jeszcze w te wakacje ruszą tam wypożyczalnie rowerów. Zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych. Na miejscu powstały też specjalne wiaty do odpoczynku.

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów

W miejscowościach Rożnów i Gródek nad Dunajcem powstały dwie wiaty wypoczynkowe dla rowerzystów. Znajdują się przy nich stoły i ławki, kosze na śmieci, lampy solarne, stojaki na rowery oraz stanowiska do ładowania rowerów. Ponieważ w ramach tego projektu gmina Gródek nad Dunajcem kupiła rowery elektryczne dla dorosłych i dla dzieci oraz rowery górskie - mówi koordynatorka projektu Renata Gryzło.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Wypożyczalnie rowerów mają być darmowe i ruszą już w lipcu. Gródek nad Dunajcem wydał też specjalny przewodnik rowerowy po gminie, a przy Urzędzie Gminy można zobaczyć wystawę o historii kolarstwa na Sądecczyźnie. Wszystko to udało się zrealizować dzięki projektowi, który gmina wspólnie realizowała ze słowacką gminą Lendak i Fundacją 360 „Rozwój i promocja potencjału turystycznego w gminie Gródek nad Dunajcem i obec Lendak".

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: W Gródku nad Dunajcem za darmo wypożyczysz rower elektryczny. Kiedy ruszy wypożyczalnia?