Policja sprawdza czy zakładamy maseczki w autobusach MPK

i

Autor: Darek Ryś Policja sprawdza czy zakładamy maseczki w autobusach MPK

Uwaga. Sypią się mandaty! Policja sprawdza czy w autobusach MPK zakładamy maseczki ochronne

2021-11-10 18:00

O tym lepiej nie zapominać, bo możemy dostać mandat. Chodzi o zakładanie maseczek ochronnych na usta i nos. W ostatnim czasie wiele osób o tym zapominało, dlatego policjanci zapowiadają częste kontrole.

W Nowym Sączu policyjne patrole pojawiają się nie tylko w galeriach i centrach handlowych, ale też w autobusach komunikacji miejskiej czy lokalach gastronomicznych.  Są pouczenia, ale też mandaty.

W związku z tym, że zakażonych ciągle przybywa, sądeccy policjanci każdego dnia patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne oraz środki transportu publicznego, sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są respektowane - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Policjanci przypominają, że nadal mamy obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Między innymi w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach czy urzędach.  

Warto również pamiętać o prawidłowym używaniu maseczki ochronnej, ponieważ noszona na brodzie nie spełnia swojego zadania. Maseczka ma zasłaniać usta i nos!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci potrafią to poprawnie napisać. Nie zdobyć 10/12 to obciach!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Jak poprawnie piszemy ten czasownik?

Ponadto każdego dnia policjanci sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową. Wszystkie takie osoby mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Za złamanie zasad kwarantanny inspektor sanitarny może nałożyć karę do 30 tysięcy złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Policja sprawdza czy zakładamy maseczki. Kontrolowane są autobusy, ale też galerie handlowe!