Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach

i

Autor: Darek Ryś Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach

Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach. Jesienią takie wypadki zdarzają się bardzo często!

2021-11-22 18:09

Kierowcy uważajcie na drogach. Proszą leśnicy. To dlatego, że o tej porze roku bardzo często dochodzi do wypadków, w których giną właśnie dzikie zwierzęta.

Szczególnie musimy uważać rano i wieczorem na drogach w okolicach lasów. Pod koła samochodów najczęściej wpadają dziki, sarny, jelenie czy lisy.

Spotkanie samochodu ze zwierzęciem kończy się różnie. Czasem tylko na uszkodzenia pojazdu, ale często zdarzają się poważniejsze wypadki, w których poszkodowane są osoby jadące samochodem.

Mówi Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa Wojciech Kurzeja

Kiedy już dojdzie do zderzenia się naszego samochodu z dziką zwierzyną, musimy zabezpieczyć miejsca zdarzenia przez ustawienie trójkąta ostrzegawczego. Na miejsce wezwijmy policje, która poinformuje odpowiednie służby do zabrania zwierzęcia z drogi.

QUIZ. Na ciepło czy na zimno - jak to się je?

Pytanie 1 z 28
Terrina to elegancka przystawka

Jeśli w wypadku poszkodowane są osobami, to należy szybko udzielić im pomocy i wezwać pogotowie ratunkowe.

W regionie sądeckim na dzikie zwierzęta szczególnie trzeba uważać na drodze krajowej numer 28, 75 czy 87, ale także na głównych trasach wojewódzkich.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach. Jesienią takie wypadki zdarzają się bardzo często!