Uwaga kierowcy! Zima mocno o sobie przypomni. Czy drogowcy są przygotowani ?

i

Autor: PZD Nowy Sącz Uwaga kierowcy! Zima mocno o sobie przypomni. Czy drogowcy są przygotowani ?

region

Uwaga kierowcy! Zima mocno o sobie przypomni. Czy drogowcy są przygotowani ?

2023-11-17 14:30

Kto kogo zaskoczy? Drogowcy zimę czy zima drogowców? To okaże się już w najbliższych godzinach, bo w ten weekend w Małopolsce zima ma o sobie mocniej przypomnieć.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zapewnia, że jest przygotowana na atak zimy. Magazyny są wypełnione odpowiednią ilością soli i piasku, a w bazach w całym regionie czeka sprzęt do walki z lodem i śniegiem.

W sumie krakowski oddział GDDKIA na swoje drogi w Małopolsce zimą będzie mógł wysłać ponad 200 różnych pojazdów. To między innymi pługi, solarki czy mniejsze urządzenia do odśnieżania chodników.

Od października jesteśmy w stanie gotowości na wypadek ataku zimy. Już teraz zgromadziliśmy prawie 40 tysięcy ton soli, a to ilość, która wystarcza na całą typową zimę. Jednak na wszelki wypadek w miarę zużywania soli będziemy sukcesywnie uzupełniać jej zapasy – mówi dyrektor GDDKiA Oddział w Krakowie Tomasz Pałasiński.

Do walki z lodem i śniegiem przygotował się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który w gotowości ma 120 sztuk sprzętu. To między innymi piaskarki, solarki, pługi, ładowarki, sprzęt do odśnieżania chodników.

Wiedza z podstawówki. Czy masz większą wiedzę od ósmoklasisty?

Pytanie 1 z 8
„0” jest liczbą całkowitą.

O zimie już od dawna myśli Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu, który ma już wybrane firmy, które w tym sezonie będą zajmować się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych. Jest to 10 wykonawców.

Mówi Adam Czerwiński szef PZD w Nowym Sączu

Drogi powiatowe na terenie Gminy Muszyna utrzymywane będą przez urząd miasta i gminy w Muszynie, który z MZD w Nowym Sączu podpisał już specjalną umowę w tej sprawie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Uwaga kierowcy! Zima mocno o sobie przypomni. Czy drogowcy są przygotowani ?