Przez nasz region przejedzie Małopolski Wyścig Górski. Będzie to już 61 edycja tej imprezy

i

Autor: KMP Nowy Sącz Przez nasz region przejedzie Małopolski Wyścig Górski. Będzie to już 61 edycja tej imprezy

region

Uwaga kierowcy. W sobotę i niedzielę będą utrudnienia w ruchu.

2023-06-02 17:42

Już w ten weekend przez nasz region przejedzie Małopolski Wyścig Górski. Będzie to już 61 edycja tej imprezy. Niestety dla kierowców przejazd zawodników będzie oznaczał utrudnienia.

32 grupy kolarskie z całego świata wystartują w 61 edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W trakcie trzech dni zawodnicy pokonają blisko 430 kilometrów, a trasa będzie przebiegała również przez Sądecczyznę. Dlatego kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

II etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 3 czerwca w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15:10 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego w Olszanie, a następnie przejadą przez Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego.

Utrudnień w ruchu na Sądecczyźnie należy spodziewać się również w niedzielę 4 czerwca. Wówczas kolarze pokonają trasę III etapu wyścigu z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę w gminie Stary Sącz.

QUIZ. Polskie komedie z lat 90. XX wieku i początku lat 2000

Pytanie 1 z 11
Jak nazywał się taksówkarz z filmu "Kiler" z 1997 roku (główny bohater)?

Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12:20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz, Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń i dalej na Przehybę, gdzie zaplanowano metę.

Tam, gdzie będą pojawiać się zawodnicy ruch pojazdów będzie ograniczony lub wstrzymany. Na miejscu będą policjanci.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Uwaga kierowcy. W sobotę i niedzielę będą utrudnienia w ruchu.