Uwaga kierowcy.  Będą duże utrudnienia na drogach naszego regionu.  To przez wyścig kolarski

i

Autor: KMP Nowy Sącz Uwaga kierowcy. Będą duże utrudnienia na drogach naszego regionu. To przez wyścig kolarski

utrudnienia w ruchu

Uwaga kierowcy. Będą duże utrudnienia na drogach naszego regionu. To przez wyścig kolarski

2023-05-26 17:26

W sobotę. 27 maja na terenie województwa małopolskiego zaplanowano IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez teren Sądecczyzny. To oznacza duże utrudnienia w ruchu, szczególnie w Nowym Sączu, gdzie będzie meta tego etapu.

Kolarze na trasę wyjadą rano 27 maja z Bukowiny Tatrzańskiej. Zawodników będzie można spotkać na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. W sumie kolarze do pokonania będą mieli 129 kilometrów.

Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy spodziewani są z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Kolarze będą poruszać się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, gdzie przewidziano metę - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Kierowcy muszą pamiętać,  że ruch na trasie wyścigu może być wstrzymywany nawet na godzinę przed przejazdem zawodników. 

Z dużymi utrudnieniami muszą się też liczyć kierowcy w samym Nowym Sączu. Głównie na ulicy Nadbrzeżnej, na której już w piątek, 26 maja wprowadzono ograniczenia.

Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta już od około godziny 5:00 rano w sobotę. Tak będzie do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych. Dodatkowo od piątku 26 maja na całej długości ulicy Nadbrzeżnej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Nie będzie możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy. Pojazdy będą odholowywane - dodaje Justyna Basiaga.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

QUIZ. Czy znasz te matki z seriali? Czyją matką jest bohaterka ze zdjęcia?

Pytanie 1 z 15
Wychowała czwórkę dzieci, w tym jedno nieślubne. I tak wszyscy ją kochają! To matka to...
M jak miłość. Barbara (Teresa Lipowska)

Zobacz przez które miejscowości pojadą kolarze w ramach czwartego etapu wyścigu.

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Uwaga kierowcy. Będą duże utrudnienia na drogach naszego regionu. To przez wyścig kolarski