Koty ze schroniska w Nowym Sączu czekają na adopcję

i

Autor: Joanna Otto, Schronisko do bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu Koty ze schroniska w Nowym Sączu czekają na adopcję

Urocze koty ze schroniska w Nowym Sączu czekają na nowy dom

2021-11-22 12:00

Ponad 20 kotów w samym schronisku i kilkanaście w domach tymczasowych. Wszystkie czekają na swój nowy dom. Większość z nich to młode koty, choć są też takie, które na nowego właściciela czekają już ponad rok.

Im starsze zwierzę, tym trudniej znaleźć mu nowy dom

Późna jesień i zima to w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu bardzo trudny okres. Poza psami, o których pisaliśmy wielokrotnie, na swój nowy dom czekają także koty. Wszystkie boksy przeznaczone dla nich są już zapełnione, dlatego też kilkanaście kotów przebywa w domach tymczasowych. Niestety nie mogą w nich długo pozostać. W ostatnim czasie do schroniska trafiło sporo małych kotów.

BUŁKA Z BANANEM? Trenuj i jedz jak skoczek narciarski | ESKA XD - Fit vlog #36

Mamy też dwa koty starsze, które trafiły do nas w zeszłym roku, jako młode kotki. Niestety nikt ich nie adoptował, podrosły i teraz nikt ich nie chce. Niedawno wrócił do nas jeden kot z adopcji, ale jest wyjątkowo przywiązany do ludzi, więc liczymy, że szybko znajdzie dom. Poza tym mamy sporo małych kociąt. Niestety, im starszy kot, tym ma mniejsze szanse na adopcje – wyjaśnia kierownik schroniska Joanna Otto.

Sonda
Wolisz psy czy koty?

Koty ze schroniska po sterylizacji

Wszystkie dorosłe koty, które opuszczają schronisko w Nowym Sączu, są wysterylizowane, młode taki zabieg mają zapewniony na koszt schroniska, jak dorosną. Wszystkie zwierzęta do adopcji można znaleźć na facebookowym profilu Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Wolontariusze i pracownicy schroniska przypominają, że decyzja o adopcji zwierzaka, to niekiedy decyzja na lata, dlatego warto ją przemyśleć.

Źródło: Urocze koty ze schroniska w Nowym Sączu czekają na nowy dom