Umowa jest już podpisana. Wyższa Szkoła Biznesu zaczyna budowę nowoczesnego akademika!

2023-02-01 16:30 DR
Wyższa Szkoła Biznesu zaczyna budowę akademika dla swoich studentów
Autor: Darek Ryś Wyższa Szkoła Biznesu zaczyna budowę akademika dla swoich studentów

Nowoczesny akademik dla swoich studentów zbuduje Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza. Taki budynek powstanie na terenach WSB przy ulicy Zielonej. Szkoła właśnie podpisała umowę z firmą, która wygrała przetarg.

Konkretne prace budowlane w terenie mają się zacząć jeszcze w tym tygodniu. Nowoczesny akademik wyrośnie w miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się korty tenisowe. Budynek będzie miał 20 metrów wysokości i ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni.

W budynku znajdą się 74 pokoje. Będą to pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. W każdym będzie łazienka oraz aneks kuchenny. W części wspólnej znajdzie się pralnia, kuchnie, a także pomieszczenia gospodarcze. Na dachu zaplanowano duży zielony taras, gdzie studenci będą mogli się relaksować i odpoczywać. W sumie w nowym akademiku będzie mogło zamieszkać 120 studentów.

Mówią Przemysław Bochenek kanclerz uczelni oraz rektor Dariusz Woźniak

Firma, która wygrała przetarg na budowę akademika ma 15 miesięcy. To oznacza, że pierwsi studenci wprowadzą się tam wiosną 2024 roku. Budowa będzie kosztować prawie 24 miliony złotych.

QUIZ. Kto to powiedział? Rozpoznasz cytaty i wypowiedzi, o których mówił cały świat?

Pytanie 1 z 10
"Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem opuściła się żelazna kurtyna w poprzek kontynentu"

To jednak nie koniec, bo w planach jest też budowa drugiej części, w której znajdzie się 36 pokoi dla 80 studentów plus 5 mieszkań dla pracowników WSB.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Umowa jest już podpisana. Wyższa Szkoła Biznesu zaczyna budowę nowoczesnego akademika!