Umowa jest już podpisana! W Nowym Sączu rusza budowa nowego stadionu sportowego

2021-06-20 12:21 DR
Rusza budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu
Autor: Dariusz Ryś Rusza budowa stadionu sportowego w Nowym Sączu

Na ten dzień zawodnicy Klubu Sportowego Sandecja oraz kibice czekali od dawana. W Nowym Sączu rusza budowa nowego stadionu sportowego. Miasto podpisało już umowę z firmą, która taki obiekt zaprojektuje, a potem zbuduje. Pierwsze prace w terenie ruszą już w najbliższych dniach.

Całość będzie kosztować nieco ponad 50 milionów złotych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszą część nowego stadionu zobaczymy już jesienią. Będzie to podgrzewana murawa.  W kolejnych miesiącach będą powstawać pozostałe elementy. Między innymi zadaszone trybuny, parkingi oraz budynki klubowe

Posłuchaj wykonawcy Jana Kosa oraz prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Firma, która wygrała przetarg na budowę stadionu ma 2 lata od dnia podpisania umowy.  To oznacza, że pierwsze mecze na nowym obiekcie będzie można rozegrać w połowie 2023 roku.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Nowy stadion sportowy w Nowym Sączu powstanie przy ulicy Kilińskiego na minimum 4,5 tysięcy zadaszonych miejsc siedzących plus 360 miejsc dla kibiców drużyny gości. Na miejscu będzie też punkt medyczny szatnie dla drużyn i sędziów, pomieszczenie kontroli antydopingowej, studia TV oraz sala do konferencji prasowych. Będą też punkty gastronomiczne.

Nowy stadion ma spełniać wszelkie warunki,  które są konieczne do gry nie tylko I lidze, ale też w Ekstraklasie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Umowa jest już podpisana. W Nowym Sączu rusza budowa nowego stadionu sportowego!