Ulewny deszcz wyrządził wiele szkód na Sądecczyźnie

2021-07-11 20:38 MR
niedzielna ulewa
Autor: Darek Ryś Trwa usuwanie skutków ulewy, która w niedziele przeszła nad Sądecczyzną

Zalane drogi, osunięta ziemia na jezdnie, zalane piwnice i powalone drzewa. Trwa usuwanie skutków ulewy, która przeszła przez Sądecczyznę w niedziele po południu i szacowanie strat. Mogą być ogromne. W całej Małopolsce Straż Pożarna interweniowała ponad 200 razy.

Ulewny deszcz doprowadził do wylania rzeki i zalania drogi krajowej numer 75 w miejscowości Tęgoborze. Droga była nieprzejezdna. W Wytrzyszcze koło Czchowa na tę samą trasę osunęła się ziemia. Przejazd jest utrudniony.

W Nowym Sączu w okolicy Miasteczka Galicyjskiego wylała rzeka Łubinka. Podtopionych zostało kilkanaście posesji, woda zalała też piwnice. Strażacy wyjeżdżali głównie do wypompowania wody oraz udrażniania przepustów.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza i prezydenta miasta Ludomira Handzla

Ulewa zalała boisko sportowe w Siennej, a także posesje w Świdniku w gminie Łososina Dolna. Cały czas na miejscu pracują strażacy. Do pomocy zaangażowano jednostki OSP.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ulewny deszcz wyrządził wiele szkód na Sądecczyźnie