Uczniowie z Nowego Sącza jako jedyni z kraju pojadą na taką wymianę zagranicą

2022-05-04 7:00 MR
Uczniowie klas mundurowych działających w ZS nr 2 w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Uczniowie klas mundurowych działających w ZS nr 2 w Nowym Sączu

Jako jedyni z kraju pojadą do Wielkiej Brytanii przyglądać się pracy tamtejszych żołnierzy. Mowa o uczniach klas mundurowych Zespołu Szkół numer 2 w Nowym Sączu. Taką wymianę organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Za granicę pojedzie dziesięciu uczniów z Nowego Sącza

To będzie dla nich ogromna niespodzianka, ale też spore wyzwanie. Dziesięciu uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół numer 2 w Nowego Sącza pojedzie do Wielkiej Brytanii. Będzie to reprezentacja Polski, która weźmie udział w międzynarodowej wymianie, którą organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkoła już wybrała uczniów.

Strzelcy z Nowego Sącza odebrali berety

To są ci uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki, jeżeli chodzi o kwestie szkolenia mundurowego, ale również pokrywa się to z frekwencją i wynikami w nauce. To są uczniowie, na których naprawdę możemy polegać. Prezentują oni bardzo wysoki poziom – mówi dyrektor Zespołu Szkół numer 2 w Nowym Sączu Sławomir Szczerkowski.

Sądeczanie będą się szkolić z żołnierzami brytyjskimi

Uczniowie na wymianę do Wielkiej Brytanii pojadą od 25 czerwca do 5 lipca. W planie są między innymi zajęcia z uczniami klas mundurowych działających w Wielkiej Brytanii, ale też szkolenia z armią brytyjską. Uczniowie w trakcie wymiany zapoznają się ze sprzętem, jakim dysponują żołnierze brytyjscy.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Uczniowie z Nowego Sącza jako jedyni z kraju pojadą na taką wymianę zagranicą