Uczniowie w domach przed komputerami, a w salach lekcyjnych budowlańcy

2022-02-07 17:28 DR
Kolejne remonty w Zespole Szkół w Marcinkowicach
Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejne remonty w Zespole Szkół w Marcinkowicach

Naukę zdalną wykorzystują remonty. Tak jest na przykład w Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Fachowcy zabrali się tam między innymi za gabinet pedagoga szkolnego, ale też za kilka sal lekcyjnych, które od wielu lat nie były remontowane.

W gabinecie pedagoga szkolnego pomalowano ściany, ułożono panele podłogowe, zmieniono lampy i zamontowano roletę okienną. Wymieniono też stare i zniszczone meble. 

Prace trwają też w czterech salach lekcyjnych, które potrzebowały natychmiastowego remontu. W pomieszczeniach odpadały tynki, były stare lampy i zniszczone drzwi.

Te sale nie były remontowane od wielu lat. Fachowcy najpierw musieli zdjąć kilka warstw starej, łuszczącej się i „spuchniętej” farby, wyrównali ściany i pomalowali je na jasne kolory. W dwóch salach wymieniliśmy również drzwi wejściowe – wymienia dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwona Sikorska.

Mówi dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwona Sikorska

Kolejne remonty w Zespole Szkół w Marcinkowicach zaplanowano na wakacje. Wtedy fachowcy mają się zabrać za część korytarzy oraz kotłownię.

Wszystkie te działania są możliwe dzięki przychylności starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. W ubiegłym roku udało nam się dzięki temu przeprowadzić wiele remontów, w tym przystosować jedną z toalet na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na ten rok mam też wielkie plany i liczę, że wszystkie uda się zrealizować - dodaje dyrektor Iwona Sikorska. 

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Uczniowie w domach przed komputerami, a w salach lekcyjnych budowlańcy!