Panele fotowoltaiczne przy sądeckim Elektryku

i

Autor: Michał Rejduch Panele fotowoltaiczne przy sądeckim "Elektryku"

Uczniowie sądeckiego "Elektryka" sami zbudują stacje ładowania pojazdów

2021-11-08 13:10

Będzie można tam naładować rower elektryczny, hulajnogę czy samochód. Uczniowie sądeckiego „Elektryka” sami zbudują stację ładowania. Wykorzystają do tego istniejące już panele fotowoltaiczne, które znajdują się za szkołą.

Chcą wykorzystać nowinki technologiczne i od podstaw stworzyć własną stację do ładowania pojazdów. Takie plany mają uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych z Nowego Sącza. Stację wybudują członkowie jednego z kół naukowych, które właśnie zaczynać działać w szkole.

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów

Zamysł jest taki, żeby uczniowie stworzyli urządzenie od podstaw. Nie będziemy korzystać z żadnych gotowych podzespołów. Urządzenia ładujące, akumulatory, oraz urządzenia przetwarzające napięcie z akumulatorów na napięcie sieciowe będą projektowali uczniowie. Stacja znajdzie się za szkoła, w miejscu, gdzie jest parking dla samochodów i rowerów — mówi opiekun koła i absolwent elektryka, Sebastian Łatka.

Uczniowie tej szkoły mają wiele pomysłów

Uczniowie elektryka raczej poradzą sobie z tym zadaniem bez problemów. Od wielu lat podczas pikników naukowych pokazują, że nowinki technologiczne nie mają przed nimi tajemnic i są dużym ułatwieniem w codziennym życiu. Stacja do ładowania pojazdów na terenie szkoły ma być gotowa w lutym przyszłego roku. Uczniowie wykorzystają do jej budowy istniejące za szkołą panele fotowoltaiczne, które są w części rekreacyjnej. Zasilanie będzie doprowadzone stamtąd do miejsca ładowania na szkolnym parkingu.

Sonda
Czy użytkownicy hulajnóg elektrycznych jeżdżą bezpiecznie?
Źródło: Uczniowie sądeckiego "Elektryka" sami zbudują stacje ładowania pojazdów