Uczeń sądeckiej „kolejówki” stworzył grę, której akcja toczy się w jego szkole

2021-06-07 7:03 MR
Twórca gry Bartek Pawlik z nauczycielem Michałem Bednarkiem
Autor: Michał Rejduch Twórca gry Bartek Pawlik z nauczycielem Michałem Bednarkiem

Stworzył grę komputerową, której fabuła toczy się w jego szkole. Mowa o Bartłomieju Pawliku, uczniu trzeciej klasy z Zespołu Szkół numer 4 w Nowym Sączu. W grze można poznać bliżej szkołę, ale też zbierać punkty i sprawdzić się w wielu konkurencjach.

Praca nie należała do łatwych, bo do wirtualnej rzeczywistości trzeba było przenieść większość sal i szkolne korytarze. Stworzenie całej gry zajęło nastolatkowi ponad miesiąc. Wszystkie pomieszczenia w szkole są odwzorowane w 3D.

Biblioteka pod chmurką

W tej grze można zwiedzić naszą szkołę. Wejść do klas, przejść korytarzami, trzeba tez wykonywać różne zadania. Między innymi matematyczne czy informatyczne. Do gry przeniosłem parter i pierwsze piętro. Pomogły mi w tym plany szkoły — mówi twórca gry, Bartek Pawlik.

Prawdopodobnie, to pierwszy tego typu projekt i gra w Polsce.

Poszukiwałem bardzo długo, czy ktoś zajął się tego typu projektem w Polsce i szczerze mówiąc, nie znalazłem. Bartek okazał się najlepszym uczniem do tego zadania. Wykonał projekt naprawdę rewelacyjnie. Bardzo cieszymy się, że taki projekt jest. Staramy się wyławiać utalentowanych uczniów – wyjaśnia Michał Bednarek, nauczyciel Bartka.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Chętni, którzy chcą zajrzeć do szkolnych murów sadeckiej „kolejówki” i zmierzyć się z zadaniami podczas gry, mogą to zrobić na stronie internetowej Zespołu Szkół numer 4 w Nowym Sączu. KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: Uczeń sądeckiej „kolejówki” stworzył grę, której akcja toczy się w jego szkole