Tysiące maseczek trafi do mieszkańców regionu sądeckiego. Wysyłka już się zaczęła!

2022-02-02 17:26 DR
Maseczki ochronne trafiły do powiatu nowosądeckiego
Autor: Starostwo Powitowe w Nowym Sączu Maseczki ochronne trafiły do powiatu nowosądeckiego

Tysiące maseczek ochronnych trafi do mieszkańców powiatu nowosądeckiego. Maseczki do naszego regionu przyjechały z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej.

Do powiatu nowosądeckiego dostarczono w sumie około 100 tysięcy maseczek. Od rana pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekazywali je dalej.

Mówi Ryszard Wąsowicz szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu

Maseczki trafiły między innymi do Domów Pomocy Społecznej, ale też do miast i gmin w powiecie nowosądeckim. Oprócz maseczek do Domów Pomocy Społecznej w powiecie nowosądeckim przekazano też pulsoksymetry. W sumie DPS -y dostały 15 takich urządzeń.

Maseczki ochronne do Małopolski przyjechały w ubiegłym tygodniu z rezerw rządowych. Najpierw do Krakowa, a potem do magazynów w regionie. W sumie do rozprowadzenia jest ponad 20 milionów maseczek ochronnych różnego typu.

Maseczki ochronne będą przekazane między innymi do najbardziej potrzebujących, chorych i starszych, ale do noclegowni dla bezdomnych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Domów Pomocy Społecznej czy służb mundurowych.

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?

O pomoc w dystrybucji wojewoda poprosił starostów i prezydentów miast na prawach powiatu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Tysiące maseczek trafi do mieszkańców regionu sądeckiego. Wysyłka już się zaczęła!