Tym razem skończyło się na strachu.  W Nowym Sączu paliły się balkony w blokach

2021-04-14 16:51 DR
Na osiedlach w Nowym Sączu paliły się balkony.  Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Autor: PSP Nowy Sącz Na osiedlach w Nowym Sączu paliły się balkony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dwa nietypowe pożary gasili ostatnio strażacy z Nowego Sącza. Paliło się na balkonach w blokach na sądeckich osiedlach. Mimo że pożary mogły wyglądać groźnie, to wszystko dobrze się skończyło.

Zgłoszenie o pierwszym pożarze do strażaków trafiło z ulicy Lwowską. Na miejscu okazało się, że zapalił się jeden z plastikowych elementów oraz sztuczna trawy na posadzce balkonu. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, ugasili pożar na balkonie, a spalone pozostałości wyrzucili na zewnątrz i przelali wodą. Dokładne sprawdzono też miejsca pożaru kamerą termowizyjną, a mieszkanie czujnikiem wielogazowym.

Do kolejnego pożaru na balkonie strażacy pojechali na ulicę Sucharskiego. Tam ustalono, że na 6 piętrze na balkonie w bloku zapaliła się doniczka z kwiatami. Podobnie jak w pierwszym przypadku zabezpieczono miejsce pożaru, ugaszono ogień oraz sprawdzono mieszkania na obecność gazów niebezpiecznych.  Zagrożenie nie stwierdzono. 

Sonda
Co sądzisz na temat robienia zapasów w obliczu zagrożenia koronawirusem?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Tym razem skończyło się na strachu.  W Nowym Sączu paliły się balkony w blokach