Mamy kolejny długi weekend.  Na drogach jest więcej policjantów

i

Autor: KMP Nowy Sącz Mamy kolejny długi weekend. Na drogach jest więcej policjantów

Długi Weekend

Tych rad warto posłuchać. Policja przypomina. Bezpieczna wypoczynek zależy także od nas!

2023-06-07 16:32

Przed nami kolejny już w tym roku długi weekend. To czas częstych wyjazdów i podróży. Dlatego na drogach będzie więcej policjantów, którzy będą pomagać, ale też karać tych, którzy o przepisach ruchu drogowego zapominają. Akcja już się zaczęła i potrwa do 11 czerwca.

Policjanci będą ułatwiać ruch pojazdów. Szczególnie na głównych trasach oraz drogach wylotowych z Nowego Sącza, a także w rejonie turystycznych i uzdrowiskowych miejscowości w naszym regionie. Mundurowi będą nie tylko pomagać kierowcom, ale też karać tych, którzy będą zapominać o przepisach ruchu drogowego.

Chodzi przede wszystkim o kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wymuszają pierwszeństwo przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych czy nieprawidłowo wyprzedzają. Policjanci będą też zwracać uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach - mówi Aneta Izworsa z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Wiele osób podczas długiego weekendu wyjedzie na wypoczynek czy dłuższą wycieczkę. W takiej sytuacji trzeba pamiętać, by właściwie zabezpieczyć dom lub mieszkanie.

Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte, a w budynkach wolnostojących również okna dachowe i piwniczne oraz drzwi garażowe, przez które złodziej bez problemu może wejść do budynku - dodaje Aneta Izworska.

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które:

Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Tych rad warto posłuchać. Policja przypomina. Bezpieczny wypoczynek zależy także od nas!